Hem

Rådgivare

Våra rådgivare är eller har varit företagare själva, med erfarenhet av vad det innebär att börja från början. De har också nätverk i sina respektive hemorter, en lokal förankring och kan guida dig till näringslivskontakter som du kan ha stor nytta av i ditt blivande affärsliv.

Till rådgivarnas förfogande står även alla de samarbetspartners och experter som stöder vår verksamhet!

Skövde och Tibro

AnnKatrin

 

 

 

 

 

 

Ann-Katrin Jönsson
0734-41 30 60
Maila Ann-Katrin

 

Bertil

 

 

 

 

 

 

Bertil Håkansson
0733-64 98 12
Maila Bertil

 

 

 

 

 

 

 

Malin Emilsson
0722-46 06 89
Maila Malin

 

Leif_Ekbom
leif.ekbom

Leif Ekbom / Verksamhetsledare
0705- 21 10 55
Maila Leif

Skövde

Rådhusgatan 7, 2 tr (Ingång vid Gallerix)
0500-41 81 80
skovde@nyforetagarcentrum.se

Tibro

Näringslivetshus,
Järnvägsgatan 17
tibro@nyforetagarcentrum.se

 

Tidaholm

connyJohansson

 

 

 

Conny Johansson
0767-85 86 00
Maila Conny

 

Tidaholm

Södra Kungsvägen 10
tidaholm@nyforetagarcentrum.se

 

Mariestad och Gullspång

 

AS Bild

 

 

 

Ann-Sofie Persson
072-312 22 24
Maila Ann-Sofie

 

Mariestad

Esplanaden 5
mariestad@nyforetagarcentrum.se

Postadress:
NyföretagarCentrum
c/o Mariestads Kommun
542 86 Mariestad

Gullspång

Kommunhuset i Hova
gullspang@nyforetagarcentrum.se

 

Karlsborg & Töreboda

Liten_Ronnyronny.olsson

Ronny Olsson
070-524 93 73
Maila Ronny

 

Karlsborg

Info.center Karlsborg, Storgatan 65
karlsborg@nyforetagarcentrum.se

Töreboda

Östra Torggatan 11 (Rådhuset)
toreboda@nyforetagarcentrum.se

 

Skara, Essunga, Götene och Vara

richardAndersson

 

 

 

Richard Andersson
0703-182 508
Maila Richard

 

Skara

Green Tech Park, Gråbrödragatan 11 Skara
skara@nyforetagarcentrum.se

Götene

Centrumhuset
gotene@nyforetagarcentrum.se

Vara

Stora torget 8 (Kommunhuset) i Vara
vara@nyforetagarcentrum.se

Essunga

Kommunkontoret, Nossebro
essunga@nyforetagarcentrum.se

Sidan uppdaterades 2017-05-17

Våra samarbetspartners