Hem

Styrelsen 2019/20

Vår styrelse är otroligt viktig för oss, där näringsliv och kommunal verksamhet finns representerat. Med en stark styrelse skapar vi förutsättningar till att skapa ännu mer mervärde för våra kunder och samarbetspartners.

Ordförande

Håkan K Pålsson
VD InnerFuture AB och Partner i Hjärntrusten Management AB
0705 80 18 95
hakan.palsson@hjarntrusten.se

Vice Ordförande

Tillsättes vid konstituerande styrelsemöte 4 Juni 2020

Philip Sandberg
Kommunstyrelsens ordförande i Lund
046-35 50 00 vx
philip.sandberg@lund.se

Anders Almgren
Oppositionsråd Lunds Kommun
0708 47 88 17
anders.almgren@lund.se

Charlotte Andersson
Advokat/Partener Trägårdh Advokater
0709 46 82 83
charlotte.andersson@tragardh.se

Peter Andersson
Bankdirektör Handelsbanken Lund
pean08@handelsbanken.se

Anders Cederberg
VD Cederberg International och Sleeptight AB
0703 11 68 64
anders@cederberg.nu

Susana Mojanovska
Verksamhetschef Hjärntrusten AB
073 60 06 801
suzana.mojanovska@gmail.com

Lars X Ohlsson
Bankdirektör SEB Lund
0707 95 74 31
lars.x.ohlsson@seb.se

Rasmus Roos
Bankdirektör Sparbanken Skåne IDEON
rasmus.roos@sparbankenskane.se

Lars Wetterberg
Senior HR advisor/consultant
0708 36 67 65
lars.wetterberg@alfalaval.com

Ali Ismail
VD Birka Storage AB, Lund
0736 50 90 30
ali.ismail@birkabiostorage.com

Suppleanter

Per Persson
Näringslivschef i Lunds Kommun
0766 31 05 41
per.persson@lund.se

Cecilia Nebel
VD Nebel Media
cecilia@nebelmedia.se

Sidan uppdaterades 2020-05-25

Våra samarbetspartners i Lundaregionen