Hem

Styrelse

Ordförande

Mikael Gudmundsson
Utvecklare Chef och Egenföretagare Unionen
e-post: mikael.gudmundsson@unionen.se
telefon: 076-1443446

Vice ordförande

Reino Fridh
Regionchef Sensus Skåne-Blekinge
e-post: reino.fridh@sensus.se

Ledamöter

Eva Borg
Business Banking Nordea
e-post: eva.borg@nordea.se

Jennie Kastberg
Advokat, partner Advokatfirman Kastberg
e-post: jennie.kastberg@kastberglaw.com

Hanna Savola
Länsstyrelsen
e-post: hanna.savola@lansstyrelsen.se

Sara Palo
Näringslivsstrateg, Vellinge kommun
e-post: sara.palo@vellinge.se

Anna Vilen
Sysav
e-post: anna.vilen@sysav.se

Boo Gunnarson
Visma SPCS
e-post: boo.gunnarson@spcs.se

Heber Teixera
Dexera
e-post: heber@dexera.se

Lena Ytterberg
Näringslivsutvecklare, Sjöbo kommun
e-post: lena.ytterberg-ohlsson@sjobo.se

Suppleanter

Annika Nilsson
Hörby kommun
e-post: annika.nilsson@horby.se

Christel Dahlberg
Evolution Ekonomi

Adjungerade (ej för beslut)

Anne Abraham Marbrandt
VD, NyföretagarCentrum Öresund
e-post: anne@nyforetagarcentrum.se

Filip Måbring
vVD, NyföretagarCentrum Öresund
e-post: filip.mabring@nyforetagarcentrum.se

Jenny Citré
Rådgivare, NyföretagarCentrum Öresund
e-post: jenny.citre@nyforetagarcentrum.se

Revisor

Johan Henriksson
godkänd revisor JHM Revision
e-post: johan@jhmrevision.se

Valberedning

Katarina Duvemyr

Fredrik Emmerfors
Ljudambassaden
e-post: fredrik.emmerfors@gmail.com

Styrelsemöte 2018/2019

27/8 kl 10

15/10 kl 10

10/12 kl 10

15/2 kl 10

18/3 kl 10

13/5 kl 10 (Årsstämma)

Sidan uppdaterades 2018-05-17

Våra samarbetspartners