Hem

Rådgivare

Alla våra rådgivare är företagare själva, med erfarenhet av vad det innebär att börja från början. De har också nätverk i sina respektive hemorter, en lokal förankring och kan guida dig till näringslivskontakter som du kan ha stor nytta av i ditt blivande affärsliv.

Till rådgivarnas förfogande står även alla de samarbetspartners och experter som stöder vår verksamhet!

Är du vår nya RÅDGIVARE i BURLÖV eller SJÖBO? 

Uppdraget som rådgivare är på konsultbasis några timmar i veckan. Skicka din ansökan med CV och brev snarast. Rubricera mejlet ”Rådgivare Burlöv” eller ”Rådgivare Sjöbo” och skicka till anne@nyforetagarcentrum.se. Vi söker dig som har ett stort intresse för dina medmänniskor och som:

  • är väletablerad företagare i den aktuella kommunen
  • är bosatt i den aktuella kommunen
  • är engagerad i utvecklingen på orten
  • har ett gott lokalt nätverk

Anne Marbrandt
VD, Diplomerad rådgivare i Vellinge och Trelleborg
Telefon: 0734-27 40 50
E-post: anne@nyforetagarcentrum.se

Pierre Elzouki
Rådgivare på arabiska
Telefon: 0733-82 67 35
E-post:pierre.elzouki@nyforetagarcentrum.se

Magnus Eriksson
Rådgivare i Trelleborg
Telefon: 0706-33 65 74
E-post: magnus.eriksson@nyforetagarcentrum.se

Susanne Hellman Holmström
Rådgivare i Hörby
Telefon: 0709-84 50 40
E-post: susanne.hellman@nyforetagarcentrum.se

Sara Janmyr
Rådgivare i Staffanstorp
Telefon: 0704-32 24 90
E-post: sara.janmyr@nyforetagarcentrum.se

Mattias Jerreström
Rådgivare i Malmö
Telefon: 0708-54 77 12
E-post: mattias.jerrestrom@nyforetagarcentrum.se

Matti Kortelainen
Diplomerad rådgivare i Malmö
Telefon: 0733-25 10 43
E-post: matti.kortelainen@nyforetagarcentrum.se

Hetty Lindell
Diplomerad rådgivare i Malmö, även Öresundsrådgivningen
Telefon: 0708-75 78 00
E-post: hetty.lindell@nyforetagarcentrum.se

Neda Micic
Rådgivare i Malmö
Telefon: 0703-93 65 99
E-post: neda.micic@nyforetagarcentrum.se

Filip Måbring
Vice VD, Diplomerad rådgivare i Sjöbo
Telefon: 0704-32 80 03
E-post: filip.mabring@nyforetagarcentrum.se

Jonas Nilsson 
Rådgivare i Skurup
Telefon:  0735-07 82 07
E-post: jonas.nilsson@nyforetagarcentrum.se

Anders Nissen
Diplomerad rådgivare i Svedala
Telefon: 0707-78 31 70
E-post: anders.nissen@nyforetagarcentrum.se

Marie Nilsson
Diplomerad rådgivare i Burlöv och Lomma
Telefon: 0707-91 99 98
marie.nilsson@nyforetagarcentrum.se

Anna Palm
Rådgivare i Höör
Telefon: 0708-23 39 41
E-post: anna.palm@nyforetagarcentrum.se

Agneta Thulin
Rådgivare i Kävlinge
Telefon: 0705-75 14 81
agneta.thulin@nyforetagarcentrum.se

Sidan uppdaterades 2022-05-02