Hem

Rådgivare

Alla våra rådgivare är företagare själva, med erfarenhet av vad det innebär att börja från början. De har också nätverk i sina respektive hemorter, en lokal förankring och kan guida dig till näringslivskontakter som du kan ha stor nytta av i ditt blivande affärsliv.

Till rådgivarnas förfogande står även alla de samarbetspartners och experter som stöder vår verksamhet!

Är du vår nya RÅDGIVARE i BURLÖV eller SKURUP? 

Uppdraget som rådgivare är på konsultbasis några timmar i veckan. Skicka din ansökan med CV och brev snarast. Rubricera mejlet ”Rådgivare Burlöv” eller ”Rådgivare Skurup” och skicka till anne@nyforetagarcentrum.se. Vi söker dig som:

  • är väletablerad företagare i den aktuella kommunen
  • är bosatt i den aktuella kommunen
  • är engagerad i näringslivsutvecklingen på orten
  • har ett gott lokalt nätverk

Anne Abraham Marbrandt
VD, Diplomerad rådgivare i Vellinge
Telefon: 073-427 40 50
E-post: anne@nyforetagarcentrum.se

Jenny Citré
Diplomerad rådgivare i Malmö
Telefon: 072-200 91 90
E-post: jenny.citre@nyforetagarcentrum.se

Pierre Elzouki
Rådgivare på arabiska
Telefon: 0733-82 67 35
E-post:pierre.elzouki@nyforetagarcentrum.se

Michael Ghasri
Rådgivare på persiska och dari
Telefon: 0735-33 59 44
E-post: michael.ghasri@nyforetagarcentrum.se

Sara Janmyr
Rådgivare i Staffanstorp
Telefon: 0704-32 24 90
E-post: sara.janmyr@nyforetagarcentrum.se

Matti Kortelainen
Diplomerad rådgivare i Malmö
Telefon: 073-325 10 43
E-post: matti.kortelainen@nyforetagarcentrum.se

Hetty Lindell
Diplomerad rådgivare i Malmö
Telefon: 070-875 78 00
E-post: hetty.lindell@nyforetagarcentrum.se

Bella Malekian
Rådgivare på persiska
Telefon: 0765-99 22 33
E-post: bella.malekian@nyforetagarcentrum.se

Filip Måbring
Vice VD, Diplomerad rådgivare i Sjöbo
Telefon: 070-432 80 03
E-post: filip.mabring@nyforetagarcentrum.se

Anders Nissen
Diplomerad rådgivare i Svedala
Telefon: 070-778 31 70
E-post: anders.nissen@nyforetagarcentrum.se

Marie Nilsson
Diplomerad rådgivare i Burlöv, Lomma och tf rådgivare i Staffanstorp
Telefon: 070-791 99 98
marie.nilsson@nyforetagarcentrum.se

Anna Palm
Rådgivare i Höör
Telefon: 0708-23 39 41
E-post: anna.palm@nyforetagarcentrum.se

Jens Rosberg
Diplomerad rådgivare i Hörby
Telefon: 0733-91 91 00
E-post: jens.rosberg@nyforetagarcentrum.se

Agneta Thulin
Rådgivare i Kävlinge
Telefon: 0705-74 14 81
agneta.thulin@nyforetagarcentrum.se

Håkan Stenson
Rådgivare i Trelleborg
Telefon: 0708-74 11 61
E-post: hakan.stenson@nyforetagarcentrum.se

Sidan uppdaterades 2019-10-23