Hem

Rådgivare på Nyföretagarcentrum Skaraborg

Boka gärna en tid med en rådgivare nära dig ,  våra rådgivare är eller har varit företagare själva, med erfarenhet av vad det innebär att börja från början. De har också nätverk i sina respektive hemorter, med en lokal förankring och kan guida dig till näringslivskontakter som du kan ha stor nytta av i ditt blivande affärsliv som företagare. Du kan komma på rådgivning oavsett om du funderar på att starta eller nyss har kommit igång med ditt nya företag. Vi delar generöst med oss av tips och råd låt oss få vara  ett bollplank som du kan  diskutera din idé med. Vi vill att du ska få en bra start som företagare!

Till rådgivarnas förfogande står även alla de samarbetspartners och experter som stöder vår verksamhet!

Kontakt:Nyföretagarcentrum Skaraborg:

Ann-Sofie Persson, Verksamhetsledare

tel: 0723-12 22 24

Rådhusgatan 1
541 30 Skövde

skovde@nyforetagarcentrum.se

Skövde

AS Bild

 

Ann-Sofie Persson 

Verksamhetsledare

0723-12 22 24

Maila Ann-Sofie

 

AnnKatrin

Ann-Katrin Jönsson

Mentorshandledare

Kursledare: Starta & Driva Eget Utbildning

0734-41 30 60

Maila Ann-Katrin

 

 

 

Malin Emilsson

Rådgivare: Skövde

0722-46 06 89
Maila Malin

 

 

Leif Ekbom 

Senior Advisor

Maila Leif

 

 

 

Tidaholm

connyJohansson

 

Conny Johansson

Rådgivare Tidaholm

0767-85 86 00

Maila Conny

Södra Kungsvägen 10
tidaholm@nyforetagarcentrum.se

Mariestad och Gullspång

AS Bild

Ann-Sofie Persson

Rådgivare Mariestad och Gullspång

072-312 22 24
Maila Ann-Sofie

Mariestad

Tillväxthuset, Esplanaden 5
mariestad@nyforetagarcentrum.se

Gullspång

Kommunhuset i Hova
gullspang@nyforetagarcentrum.se

Karlsborg, Tibro och Töreboda

ronny.olsson

 

 

 

Ronny Olsson

Rågivare Karlsborg, Tibro & Töreboda

070-524 93 73
Maila Ronny

Karlsborg

Flygfältsvägen 29, 546 30 Karlsborg
karlsborg@nyforetagarcentrum.se

Töreboda

Östra Torggatan 11 (Rådhuset)
toreboda@nyforetagarcentrum.se

Tibro

Näringslivets hus,
Järnvägsgatan 17
tibro@nyforetagarcentrum.se

Skara och Götene

 

Eva Maria Friberg 

Rådgivare: Skara & Götene

0706-25 27 05
Maila Eva Maria 

Skara

Green Tech Park, Gråbrödragatan 11 Skara
skara@nyforetagarcentrum.se

Götene

Centrumhuset
gotene@nyforetagarcentrum.se

Vara och Essunga

 

Gunilla J Carlsson 

Rådgivare: Vara och Essunga

tel: 0707-12 22 90

Maila Gunilla

Vara

Stora torget 8 (Kommunhuset) i Vara
vara@nyforetagarcentrum.se

Essunga

Kommunkontoret, Nossebro
essunga@nyforetagarcentrum.se

Sidan uppdaterades 2019-03-31

Våra samarbetspartners