Hem

Rådgivare på Nyföretagarcentrum Skaraborg

Boka gärna en tid med en rådgivare nära dig ,  våra rådgivare är eller har varit företagare själva, med erfarenhet av vad det innebär att börja från början. De har också nätverk i sina respektive hemorter, med en lokal förankring och kan guida dig till näringslivskontakter som du kan ha stor nytta av i ditt blivande affärsliv som företagare. Du kan komma på rådgivning oavsett om du funderar på att starta eller nyss har kommit igång med ditt nya företag. Vi delar generöst med oss av tips och råd låt oss få vara  ett bollplank som du kan  diskutera din idé med. Vi vill att du ska få en bra start som företagare!

Till rådgivarnas förfogande står även alla de samarbetspartners och experter som stöder vår verksamhet!

Kontakt:Nyföretagarcentrum Skaraborg:

Ann-Sofie Persson

tel: 0723-12 22 24

Rådhusgatan 7
541 30 Skövde

skovde@nyforetagarcentrum.se

Skövde och Tibro

AnnKatrin

 

 

Ann-Katrin Jönsson

Rågivare : Skövde och Tibro

0734-41 30 60
Maila Ann-Katrin

 

 

Malin Emilsson

Rådgivare: Skövde och Tibro

0722-46 06 89
Maila Malin

Tibro

Näringslivetshus,
Järnvägsgatan 17
tibro@nyforetagarcentrum.se

Tidaholm

connyJohansson

 

 

Conny Johansson

Rådgivare Tidaholm

0767-85 86 00

Maila Conny

Södra Kungsvägen 10
tidaholm@nyforetagarcentrum.se

Mariestad och Gullspång

AS Bild

 

Ann-Sofie Persson

Verksamhetsledare Nyföretagarcentrum Skaraborg

Rådgivare Mariestad och Gullspång

072-312 22 24
Maila Ann-Sofie

Mariestad

Tillväxthuset, Esplanaden 5
mariestad@nyforetagarcentrum.se

Gullspång

Kommunhuset i Hova
gullspang@nyforetagarcentrum.se

Karlsborg & Töreboda

ronny.olsson

Ronny Olsson

Rågivare Karlsborg & Töreboda

070-524 93 73
Maila Ronny

Karlsborg

Info.center Karlsborg, Storgatan 65
karlsborg@nyforetagarcentrum.se

Töreboda

Östra Torggatan 11 (Rådhuset)
toreboda@nyforetagarcentrum.se

Skara, Essunga, Götene och Vara

richardAndersson

 

 

 

Richard Andersson

Rådgivare : Skara, Essunga, Götene och Vara

0703-182 508
Maila Richard

Skara

Green Tech Park, Gråbrödragatan 11 Skara
skara@nyforetagarcentrum.se

Götene

Centrumhuset
gotene@nyforetagarcentrum.se

Vara

Stora torget 8 (Kommunhuset) i Vara
vara@nyforetagarcentrum.se

Essunga

Kommunkontoret, Nossebro
essunga@nyforetagarcentrum.se

Sidan uppdaterades 2018-04-13

Våra samarbetspartners