Hem

Rådgivare

Alla våra rådgivare är egna företagare, med erfarenhet av att starta upp ett företag.  De har också nätverk i sina respektive hemorter, en lokal förankring och kan guida dig till näringslivskontakter som du kan ha stor nytta av i ditt blivande affärsliv.

Du kan boka personlig rådgivning med

Till rådgivarnas förfogande står även alla de samarbetspartners och experter som stöder vår verksamhet.

NyföretagarCentrum Väst har verksamhet i 16 kommuner; Bengtsfors, Dals-Ed, Färgelanda, Grästorp, Lilla Edet, Lysekil, Mellerud, Munkedal, Orust, Sotenäs, Strömstad, Tanum, Trollhättan, Uddevalla, Vänersborg, Åmål.

 

petra

Verksamhetsledare:
Petra Arlebo
petra.arlebo@nyforetagarcentrum.se
0707-35 25 68 Boka tid för rådgivning online här

martin22

Uddevalla, Orust, Lysekil, Ljungskile
Martin Gunnarsson
martin.gunnarsson@nyforetagarcentrum.se
0706-50 83 50

AnnetteP15

Dalsland
Annette Palmqvist
annette.palmqvist@nyforetagarcentrum.se
0708-25 05 40

received_10153203193506413

Trollhättan, Vänersborg, Mellerud, Färgelanda, Grästorp, Lilla Edet
Gun Britt Berglund
0739-80 86 18
gunbritt.berglund@nyforetagarcentrum.se


Trollhättan, Vänersborg. It och marknadsföring
Axel Berglund
0739-47 04 78
axel.berglund@nyforetagarcentrum.se


Trollhättan, Vänersborg, Mellerud, Färgelanda, Grästorp, Lilla Edet
Marie Ljusell
0761-35 48 49
marie.ljusell@nyforetagarcentrum.se


Norra Bohuslän och Sotenäs kommun
Jonas Nordin
jonas.nordin@nyforetagarcentrum.se
0705 93 12 31 – Boka tid för rådgivning online här

lars_wixton1-e1462193325307

E-handel och marknadsföring
Lars Svensson
lars.svensson@nyforetagarcentrum.se
0760-40 30 13 – Boka tid för rådgivning online här

Per

Per är för närvarande inte tillgänglig som rådgivare. Vi hänvisar till våra andra rådgivare.
Per Ericson, per.ericson@nyforetagarcentrum.se
0702-45 22 33

 

maria (2)

Ekonomi och projektledning:
Maria Broman (och Smulan – vår kontorshund)
maria.broman@nyforetagarcentrum.se 
0736 81 13 85

Vi har rådgivningskontor i Trollhättan, Uddevalla, Vänersborg, Kungshamn,  Ljungskile och Ed.

Besöksadresser:
Trollhättan    Åkerssjövägen 10, byggnad 74, Innovatumområdet, 461 53 Trollhättan
Uddevalla      Högskolecentrum Bohuslän, Östergatan 18 A, Uddevalla
Vänersborg   Södergatan 5,  Vänersborg
Kungshamn  Sotenäs Symbioscenter, Hagabergs Industrigatan 1,  Kungshamn
Ljungskile     Strandvägen 3,  Ljungskile
Ed                   Strömstadsvägen 2,  Ed

Sidan uppdaterades 2018-10-16

Våra samarbetspartners