Hem

Våra samarbetspartners är vi stolta över

NyföretagarCentrums verksamhet finansieras av ett stort antal företag och organisationer, samt av kommunen. Det är bidragen från detta stora nätverk som gör att vi kan ge kostnadsfri expertrådgivning från företagare till blivande företagare.
Vill ni bli Huvudpartners, kontakta oss för information.

NyföretagarCentrums Huvudpartners är:
LRF Konsultwww.lrfkonsult.se/vetlanda
Länsförsäkringar Jönköping Bank & Försäkring,www.lfj.se
PwCwww.pwcglobal.com/se
Vetlanda kommunwww.vetlanda.se 

NyföretagarCentrums samarbetspartners är:

AB Holsbyverkenwww.holsbyverken.se
Mats Ytterell, mats.ytterell@holsbyverken.se

Augustssons Beslagsindustri AB, www.augustssons.se
Martin Augustsson, martin@augustssons.se

Bengtssons Cykel o service AB,
www.bengtssons-cykel.se
Inge Bengtsson, inge@bengtssons-cykel.se

Beslag & Metall AB,
www.beslagometall.se
Marcus Björnsson, marcus@beslagometall.se

Björkö Industriprodukter AB,
www.bjorko-industriprodukter.se
info@bjorko-industriprodukter.se
Fredrik Eriksson, fredrik@bjorkoindustri.se

Björkö Mekaniska AB,www.bma.se
Egon Nilsson, egon@bma.se

Bravida AB, www.bravida.se
Anders Gustavsson, anders.z.gustavsson@bravida.se

Carlfo Fastighets AB,
Pierre Folkesson, pierre.folkesson@bostaden.se

Dicopay AB, www.dicopay.com

Daniel Carlén, daniel.carlen@dicopay.com

Ekenäs Mekaniska ABwww.ekenasmekaniska.se
Anders Thålin, anders.thalin@ekenasmekaniska.se

El & Projektering ABwww.el-projektering.se
Roland Fransson, roland@el-projektering.se

Företagens Framtidshälsa ASoL ABwww.forframhalsa.se
Emmelie Blomqvist, emmelie@forframhalsa.se

Handelsbankenwww.handelsbanken.se
Jörgen Asp, joas01@handelsbanken.se

Heimstaden i Vetlanda ABwww.heimstaden.com
Anders Hjälmeby, anders.hjalmeby@heimstaden.se

Holsby Metall ABwww.holsbymetall.se
Mikael Fasth, mikael.fasth@holsbymetall.se

Hydro Extrusion Sweden AB, www.hydroextrusions.com
Håkan Lindor, hakan.lindor@hydro.com

Höglandets Revisionsbyrå ABwww.hoglandetsrevision.se
Per-Åke Johansson, per-ake@hoglandetsrevision.se
Björn Svensson, bjorn@hoglandetsrevision.se

IPAR i Sverige AB, www.ipar.se
Mathias Svensson, mathias.svensson@ipar.se
Tony Lindén, tony.linden@ipar.se
Ronnie Nilsson, ronnie.nilsson@ipar.se

JW Nordic, www.jwnordic.se
Jesper Starck, jesper@jwnordic.se

KontorsSpecialwww.kontorsspecial.se
Håkan Samuelsson,  hakan.samuelsson@kontorsspecial.se

KPMGwww.kpmg.se
Peter Holmström, peter.holmstrom@kpmg.se

Kvarnstrandswww.kvarnstrands.se
David Kvarnstrand, david.kvarnstrand@kvarnstrands.com

LRF Konsultwww.lrfkonsult.se/vetlanda
Dan M Sandberg, dan.msandberg@lrfkonsult.se

Silvana Carlén, silvana.carlen@lrfkonsult.se
Lisbeth Gustafsson, lisbeth.gustafsson@lrfkonsult.se

Länsförsäkringar Jönköping Bank & Försäkring,www.lfj.se
Fredrik Einarsson, fredrik.einarsson@lfj.se  Bank Vetlanda
Niklas Rydén, niklas.ryden@lfj.se , Försäkringar
Maria Davidsson, maria.davidsson@lfj.se, Försäkringar
Anna Rydlund, anna.rydlund@lfj.se  , Bank Vetlanda
Martin Sjöqvist, martin.sjoqvist@lfj.se  , Bank Jönköping

MAXI ICA Stormarknad Vetlanda
Stefan Bjälestig, stefan.bjalestig@maxi.ica.se

MP Bolagen i Vetlanda ABwww.mpbolagen.se
Peter Josephsson, peter@mpbolagen.se

Mäklarhusetwww.maklarhuset.se
Nils Åhlund, nils.ahlund@maklarhuset.se

Njudung Energi Vetlanda AB, www.njudung.se
Ola Rosander, ola.rosander@njudung.se

Nordea Bank ABwww.nordea.se

Nathalie Aronsson, mailto:nathalie.aronsson@nordea.se

NUVABwww.nuvab.se
Magnus Claesson, magnus@nuvab.se

OBOS AB, Myresjöhus och SmålandsVillan,  www.obos.se
Patrick Swanström, patrick.svanstrom@obos.se

Ohlssons AB, www.ohlssons.se
Pierre Waldmann, pierre@ohlssons.se

Pauliströms vård & omsorg ABwww.industristadning-vetlanda.se
Nadja Edborg Nqila, nadia.edborg@hemvard.se

Pelaren Ekonomiwww.pelaren.nu
Roger Karlsson, roger@pelaren.nu

PwCwww.pwcglobal.com/se
Leif Göransson, leif.goransson@se.pwc.com

Qubik Reklam AB, www.qubikreklam.se
Patrick Gustavsson, patrick@qubikreklam.se

Sandbäckens Rör i Vetlanda ABwww.sandbackens.se
Torbjörn Carlsson, torbjorn.carlsson@sandbackens.se

SEBwww.seb.se
Jens Rinaldo, jens.rinaldo@seb.se

Stensåkra Chark & Deliwww.stensakrachark.se
Birgitta Stack, birgitta@stensakrachark.se

Stålöv ABwww.stalov.se
Claes Janbert, claes@stalov.se
Percy Ekström, percy@stalov.se

Swedbankwww.swedbank.se
Thomas Gränsman,  thomas.gransman@swedbank.se

Säkra Försäkringsmäklare i Vetlanda ABwww.sakra.se
Tomas Lundell, tomas.lundell@sakra.se

T-Emballagewww.t-emballage.se
Urban Alverhed, urban.alverhed@t-emballage.se

TRR Trygghetsrådetwww.trr.se
Johan Levin, johan.levin@trr.se  

Vetlanda kommunwww.vetlanda.se 
Magnus Färjhage, magnus.farjhage@vetlanda.se

VPP System ABwww.vpp-system.se
Fredrik Källming, fredrik.kallming@vpp-system.se

Weinfors El ABwww.weinforsel.se
Fredrik Weinfors, fw@weinforsel.se

Vårdcentralen Aroma ABwww.vardcentralenaroma.se
Eva Karlsson, eva.s.karlsson@rjl.se
Marie Rooth, marie.rooth@rjl.se
Roland Lundgren, roland.lundgren@rjl.se

XL Bygg Vetlanda Trävaror AB, www.xlbygg.se/vetlanda
Johan Aronsson, johan@vetlandatravaror.se

XNvillan AB, www.xnvillan.se
Martin Erixon, martin@xnvillan.se
Patrik Nylén, patrik@xnvillan.se

ÅkessonBerg, www.akessonberg.se
Pontus Lindqvist, pontus@akessonberg.se

Ädelfors Folkhögskola, www.adelfors.nu
Ole Busse, ole.busse@adelfors.nu

Sidan uppdaterades 2019-09-11