Hem

Rådgivare

Alla våra rådgivare är egna företagare, med erfarenhet av att starta upp ett företag.  De har också nätverk i sina respektive hemorter, en lokal förankring och kan guida dig till näringslivskontakter som du kan ha stor nytta av i ditt blivande affärsliv.

Till rådgivarnas förfogande står även alla de samarbetspartners och experter som stöder vår verksamhet!

NyföretagarCentrum Väst har verksamhet i 17 kommuner; Ale, Bengtsfors, Dals-Ed, Färgelanda, Grästorp, Lilla Edet, Lysekil, Mellerud, Munkedal, Orust, Sotenäs, Strömstad, Tanum, Trollhättan, Uddevalla, Vänersborg, Åmål.

 

petra

Verksamhetsledare:
Petra Arlebo
petra.arlebo@nyforetagarcentrum.se 
0707-35 25 68

IMG_8759-1

Strömstad, Tanum, Munkedal, Kungshamn
Ingela Skärström
ingela.skarstrom@nyforetagarcentrum.se
0705-81 57 23

martin22

Uddevalla, Orust, Lysekil, Ljungskile
Martin Gunnarsson, martin.gunnarsson@nyforetagarcentrum.se
0706-50 83 50

AnnetteP15

Dalsland
Annette Palmqvist, annette.palmqvist@nyforetagarcentrum.se
0708-25 05 40

Per

Trollhättan, Vänersborg, Mellerud, Färgelanda, Grästorp, Lilla Edet
Per Ericson, per.ericson@nyforetagarcentrum.se
0702-45 22 33

received_10153203193506413

Gun Britt Berglund
gunbritt.berglund@nyforetagarcentrum.se
0739-80 86 18

Dennis2

Ale
Dennis Larsen
dennis.larsen@nyforetagarcentrum.se
0738-10 60 86

lars_wixton1-e1462193325307

E-handelsrådgivare
Lars Svensson
lars.svensson@nyforetagarcentrum.se
0760-40 30 13

maria (2)

Ekonomi, administration:
Maria Broman
maria.broman@nyforetagarcentrum.se 
073-68 11 385

Vi har rådgivningskontor i Trollhättan, Uddevalla, Strömstad,  Ljungskile och Ed.

Besöksadresser:
Trollhättan    Åkerssjövägen 10, byggnad 74, Innovatumområdet, 461 53 Trollhättan
Uddevalla      Högskolecentrum Bohuslän, Östergatan 18 A, Uddevalla
Strömstad     Oslovägen 48, 452 35 Strömstad
Ljungskile     Strandvägen 3, 459 30 Ljungskile
Ed                   Strömstadsvägen 2, 668 31 Ed

Sidan uppdaterades 2017-09-12

Våra samarbetspartners