Hem

Rådgivare

Alla våra rådgivare är företagare själva, med erfarenhet av vad det innebär att börja från början. De har också nätverk i sina respektive hemorter, en lokal förankring och kan guida dig till näringslivskontakter som du kan ha stor nytta av i ditt blivande affärsliv.

Till rådgivarnas förfogande står även alla de samarbetspartners och experter som stöder vår verksamhet!

Är du vår nya RÅDGIVARE I HÖRBY, STAFFANSTORP eller BURLÖV KOMMUN? Uppdraget som rådgivare är på konsultbasis några timmar i veckan. Skicka din ansökan med CV och brev snarast. Rubricera mejlet ”Rådgivare (aktuell kommun)” och skicka till anne@nyforetagarcentrum.se. Vi söker dig som:

  • är väletablerad företagare i den aktuella kommunen
  • är bosatt i den aktuella kommunen
  • är engagerad i näringslivsutvecklingen på orten
  • har ett gott lokalt nätverk

 

Anne Abraham Marbrandt
VD, Diplomerad rådgivare i Vellinge
Telefon: 073-427 40 50
E-post: anne@nyforetagarcentrum.se

 

 

 

 

Jenny Citré
Diplomerad rådgivare i Malmö
Telefon: 072-200 91 90
E-post: jenny.citre@nyforetagarcentrum.se

Jan-Axel Åkerblom
Rådgivare i Skurup
Telefon: 0722-15 09 70

 

Matti Kortelainen
Diplomerad rådgivare i Malmö och Burlöv
Telefon: 073-325 10 43
E-post: matti.kortelainen@nyforetagarcentrum.se

Mohamed Rizk
Rådgivare på arabiska
Telefon: 073-650 26 63
E-post: mohamed.rizk@nyforetagarcentrum.se

 

Hetty Lindell
Diplomerad rådgivare i Malmö
Telefon: 070-875 78 00
E-post: hetty.lindell@nyforetagarcentrum.se

Filip Måbring
Rådgivare i Sjöbo
Telefon: 070-432 80 03
E-post: filip.mabring@nyforetagarcentrum.se

 

Anders Nissen
Diplomerad rådgivare i Svedala
Telefon: 070-778 31 70
E-post: anders.nissen@nyforetagarcentrum.se

Johan Olson
Rådgivare i Lomma
Telefon: 0705-42 46 00
E-post: johan.olson@nyforetagarcentrum.se

 

Marita Ohlsson
Diplomerad rådgivare i Hörby
Telefon: 070-512 86 30
E-post: marita.ohlsson@nyforetagarcentrum.se

Ingrid Sjöstedt
Diplomerad rådgivare i Kävlinge
Telefon: 0733-39 85 10
E-post: ingrid.sjostedt@nyforetagarcentrum.se

Henrik de Vries
Diplomerad rådgivare i Trelleborg, Staffanstorp och Malmö
Telefon: 076-645 30 00
E-post: henrik.devries@nyforetagarcentrum.se

Sidan uppdaterades 2017-07-10

Våra samarbetspartners